• info@guneydoguburada.com
  • 0 (488) 502-4444 | Güneydoğunun En Kapsamlı Firma Rehberi ve İlan Sitesi
Güneydoğu Rehber
previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

HABER DETAYI

16 Mart 2018 13:49

İNŞAAT SEKTÖRÜ EKONOMİK BÜYÜMENİN GÖSTERGESİDİR

8 . Ortadoğu İnşaat Fuarı

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, inşaat sektörünün Tarım ve hayvancılıktan sonra istihdam anlamında ön plana çıktığını belirterek, “Bu anlamda ekonomik büyümenin temel göstergelerinden birini oluşturmaktadır” dedi.
Diyarbakır’da  dün açılışı gerçekleştirilen 8. Ortadoğu İnşaat Fuarında bir konuşma yapan DTB Başkanı Engin Yeşil, fuar süresince oluşacak iş hacmi ile bölge yatırımlarının gelişmesine katkı sağlanacağına olan inancını belirtti.
Yeşil, “İlimizde inşaat sektörü, tarım ve hayvancılıktan sonra özellikle istihdam anlamında ön plana çıkmakta ve ekonomik büyümenin temel göstergelerinden birini oluşturmaktadır. Bu yıl ilimizde düzenlenecek olan 8 fuar, farklı paydaşları bir araya getirerek kentimiz için artı güç oluşturacaktır. Adeta bir vitrin olan fuarlarımızı en iyi şekilde kullanan katılımcı firmalarımız da rekabet ve pazarlama gücünü arttıracaktır. Şehir ekonomisinin gelişmesinde büyük rol oynayan fuarlarımızın düzenlenmesinde emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza, yurt içi ve yurt dışından fuarımıza katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.