• info@guneydoguburada.com
  • 0 (488) 502-4444 | Güneydoğunun En Kapsamlı Firma Rehberi ve İlan Sitesi
Güneydoğu Rehber
previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
204 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Yurtiçi Kargo
  • ADRES: Şerefiye Mahallesi, Şerefiye mah. M. Fevzi Çakmak cad. Lütfü Savur İş Merkezi 28, 65100 İpekyolu/Van
  • GSM: Belirtilmemiş
  • GSM: Belirtilmemiş
  • FAX: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: Belirtilmemiş
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
5+9 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Şerefiye Mahallesi, Şerefiye mah. M. Fevzi Çakmak cad. Lütfü Savur İş Merkezi 28, 65100 İpekyolu/Van

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Yurtiçi Kargo’dan Türk Kargo Sektörünün İlkleri

“Söz Verdiğimiz Gibi” sloganından hareketle dünyanın her yerine gönderi yapabilen ilk Türk kargo şirketi Yurtiçi Kargo; 1982 yılından bu yana ülkemizi hızlı, kaliteli, güvenilir ve teknolojik kargo hizmeti kavramıyla tanıştırdı. 1997 yılından bu yana Uluslararası Taşıma Birlikleri Federasyonu’nun (FIATA) da üyesi olan Yurtiçi Kargo, günümüzde 17 Bölge Müdürlüğü, 33 Aktarma Merkezi, 842 şubesi, 14.000’den fazla çalışanı ve 4191 araç filosu ile Türkiye’nin 81 ilinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde öncü kargo şirketi olma özelliğini sürdürmektedir.

Kurulduğu günden bu yana yatırımlarına hiç ara vermeden devam eden Yurtiçi Kargo, yurtiçi taşımacılık alanında sunduğu öncü hizmetlerin yanında, uluslararası taşımacılıkta da önemli adımlar attı. 2003 yılından bu yana Avrupa’nın en büyük kargo şirketlerinden biri olan çözüm ortağı Geopost ile birlikte Yurtiçi Kargo, müşterilerinin uluslararası gönderilerini dünyada 230 noktaya, bir başka deyişle dünyanın her yerine taşımaktadır.

Yurtiçi Kargo, müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetlerin sonucunda 1999 yılında TS EN ISO 9002 Kalite Sistem Belgesi’ni; 2003 yılında da TS EN ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi’ni alan ilk kargo şirketi olmuştur. 2010 yılında TSE ve IQNet’ten TS EN ISO 9001:2008 Belgesini almıştır.

Sektöründeki lider konumunu, nitelikli insan kaynağı, müşteri odaklı hizmet ve analitik yönetim felsefesi ile birleştiren Yurtiçi Kargo, eğitimli kadrosu, yaygın şube ağı ve güçlü IT alt yapısı ile birlikte sektöründe Türkiye’ye yol göstermeye, “Söz Verdiği Gibi” devam etmektedir.

Kilometre Taşlarımız

1982: Türkiye’nin ilk ve tek kargo şirketi olarak kuruldu.

1992: Acentalık sistemine geçildi.

1993: Sahada bilgisayar kullanımına başlandı.

1994: İlk bant sistemi kuruldu.

1995: TS 11595 Hizmet Yeterlilik Belgesi alındı.

1996: Yurtdışı taşımacılığına başlandı.

1997: FİATA’ya üye olundu.

1999: TS EN ISO 9002 belgesi alındı.

2000: El Terminali kullanımına geçildi.

2001: İnternet üzerinden kargo takip hizmeti verilmeye başlandı.

2003: TS EN ISO 9001:2000, VIP hizmeti verilmeye başlandı. Kurumsal kimlik çalışmaları yapıldı.

2004: Modern iş uygulamalarına geçilerek kurumsal kaynak yönetimi olan ERP ve Performans Yönetim Sistemi&KPI kullanılmaya başlandı. VIP hizmeti verilmeye başlandı.

2005: Tüm Yurtiçi Kargo birimlerini birbirine online bağlayan, Türkiye’nin kamudan sonra ilk ve en büyük online ağı olan ödüllü ve benzersiz Kargo Operasyon Sistemi “KOPS” kullanılmaya başlandı ve Superbrands tarafından Türk kargo sektörünün “Süper Marka”sı seçildi.

2006: Ambalaj Hizmeti ve Tahsilatlı Gönderi hizmeti verilmeye başlandı.

2007: SMS ile bilgilendirme hizmeti ile “Cepte Kargo”, ‘Havalı Paket’ hizmetleri sunulmaya başlandı ve Superbrands tarafından Türk kargo sektörünün “Süper Marka”sı ödülüne layık görüldü.

2008: Yine bir ilk olarak “Gün Tercihli” hizmeti verilmeye başlandı.

2009: Online kargo yönetim hizmeti ‘Self Servis’ müşterilere sunuldu ve Türkiye Kalite Derneği (Kalder)’in “Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi”ne (TMME) göre ulusal kargo sektöründe müşterilerin en memnun kaldığı marka sıralamasında birincilik elde edildi.

2010: TS EN ISO 9001:2008 belgesi alındı, iPhone ve Facebook üzerinden gönderi yapabilme dönemi başladı, hassas gönderiler için “Yastıklı Ambalaj” tüm şubelerde müşterilere sunuldu, Superbrands tarafından Türk kargo sektörünün “Süper Marka”sı ödülüne layık görüldü, Türkiye Kalite Derneği (Kalder)’in “Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi”ne (TMME) göre ulusal kargo sektöründe müşterilerin en memnun kaldığı marka sıralamasında birincilik sahibi olundu.

2011: İnternet Şube, iPad ve iPhone ile tüm kargo hizmetleri online ortama sunuldu, Mobil Şubeler hizmete alındı, TSE ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi belgesi alındı ve Türkiye Kalite Derneği (Kalder)’in “Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi”ne (TMME) göre ulusal kargo sektöründe müşterilerin en memnun kaldığı marka ilan edildi.

2012: Yurtiçi Kargo Android Şube hizmete sunuldu ve Superbrands tarafından Türk kargo sektörünün “Süper Marka”sı ödülüne layık görüldü.

2014: 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu ve ilgili yönetmelikleri uyarınca başvuru ve inceleme sürecini başarıyla tamamlayarak ‘Posta Hizmet Sağlayıcısı Yetki Belgesi’nin sahibi oldu; uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından yapılan araştırmada “Türkiye’nin En Değerli İlk 100 Markası” arasında, tek kargo şirketi olarak, yerini aldı. ‘Hava Kanallı Ambalaj’ ürününü ve “Doğrudan Ödeme Sistemi ve Takibi Hizmeti” (DOSTT) ‘u müşterilerine sundu

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.